Ochrana majetku

Každý za život vybudujeme určité hodnosty, ať už je to dům, movité věci tedy vybavení, či auto, a chceme tyto hodnoty efektivně chránit, před nežádoucími vlivy. A zároveň chceme mít zajímavou cenu.

Při pojištění nemovitostí bývá často chybováno, např. při nižší pojistné částce nemovitosti, než je její skutečná hodnota. V případě podpojištění uplatňuje pojišťovna snížení vyplacení pojistného plnění o stejné procento, o které je nemovitost podpojištěna, a to v souladu se zákonem.

Nemovitost a domácnost není to stejné!

Řada lidí nerozlišuje pojištění nemovitosti a domácnosti. Jedná se o pojištění, která by měla být zpravidla ve společné kombinaci. Důležité je, je správně nastavit, aby dostatečně zajišťovala a zároveň nebyla zbytečně nákladná.

Pojištění odpovědnosti, slangově tzv. pojištění na blbost

Pojištění odpovědnosti existuje celá řada, např. v běžném občanském životě (při škodách finančních, na věci či zdraví způsobené třetí osobě), vlastníka nebo opatrovatele zvířete, vlastníka nebo správce nemovitosti, z výkonu práva myslivosti, vlastníka nebo provozovatele plavidla, za škodu způsobenou zaměstnavateli atd.

Další skupinou je pojištění právní ochrany, jež nalezne uplatnění právě při řešení právních sporů a souvisejících škodách způsobených např. užíváním vozidla, chováním zvířete, výkonem profese (např. lékaři) apod.

Povinné ručení a havarijní pojištění, aneb pozor na příliš levné pojištění

Povinné ručení, resp. pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, a s ním související služby a připojištění bývají mnohdy zbytečně podceňovány. Zejména ti, pro něž je provoz vozidla nezbytností, by měli přemýšlet nad tím, jak zajistí chod domácnosti nebo svého podnikání, pokud se účastní dopravní nehody, kterou třeba ani nezavinili, a vůz zůstane dočasně nepojízdný; jsou pojištění, která v sobě kombinují i rozsáhlou asistenci a zajistí např. dočasné zapůjčení vozu náhradního.

Havarijní pojištění může sloužit jako doplněk povinného ručení, které právě v případě nehody pokryje rozdíl mezi novou a amortizovanou cenou při plnění z povinného ručení při škodách způsobených třetí osobou. Havarijní pojištění není určeno jen pro ty, kteří se jej mohou tzv. dovolit, ale je zejména pro ty, kteří si nemohou kopit vůz nový a je pro ně nezbytnou součástí.


Upozornění! Víte, že povinné ručení je plněno tzv. amortizovanou cenou, tedy při opravě vozu poškozený dostává díly v hodnotě původních, nikoli zcela nové, a při totální škodě může vyplacené pojistné činit jen 30 % ceny vozu obvyklé. Zvolte si proto pojištění, které dokáže před tímto ochránit.

Řešení: Rádi vám poradíme nejen s plánováním vašich cílů, ale zároveň i s tím, jak se zorientovat, které pojištění se na co vztahuje, jak je vhodně zvolit, kombinovat a nastavit, popř. jaké vůbec nesjednávat; upozorníme na povinnosti pojištěného, aby mohlo být plněno v případě pojistné události apod. Mimo jiné vám pomůžeme vybrat pojištění za rozumnou cenu, resp. nižší pojistné, než je obecně u takovýchto pojištění běžné.

 


 

POJIŠTĚNÍ A FINANCE ONLINE

Sjednejte si pojištění online prostřednictvím systému našeho partnera Sillet Group. Vaše poptávka bude zaslána našemu finančnímu poradci:

Ing. Lucie Juřičková
☏: +420 725 662 455 | @: jurickova[zavináč]uvedinvest.cz

 


 

Pro jakékoli další dotazy využijte kontaktní formulář.

Novinky

Prodej projektu ALFA 9 s pozemkem v Uhřicích

04. 04. 2019

Výstavba nízkoenergetického zděného rodinného domu ALFA 9, bungalov 4+1 o užitn…

Prodej projektu ALFA 7 s pozemkem v Uhřicích

03. 04. 2019

Výstavba nízkoenergetického zděného rodinného domu ALFA 7, bungalov 3+kk o užitn…

Prodej projektu ALFA 2 s pozemkem v Halenkovicích

02. 04. 2019

Výstavba zděného rodinného domu o užitné ploše 83 m² s pozemkem o velikosti 982…

Spustili jsme nové webové stránky

01. 02. 2019

Na nově spuštěných webovkách najdete informace o službách, které nabízí…